Olympiáda v Kometce

Startovací akcí měsíce v olympijském duchu bylo společné radostné sledování finálové jízdy ESTER LEDECKÉ a její dekorování zlatou medailí na velké interaktivní tabuli. Fandění dětí neznalo mezí a školka se otřásala v základech. Video z této akce, které jsme následně poslali na instagram také Ester, je ke zhlédnutí na školkovém fcb.


Další velkou akcí byl závod v rychlobruslení na ledě a netradiční, jinak pravidelná sportovní příprava v tělocvičně. Děti absolvovaly 4 olympijské disciplíny. Vyzkoušely si jízdu na bobech – tahali se opřekot v připravené dráze vzájemně na dekách. Nechyběl ani curling, kde využily barevných met místo curlingových kamenů. Vyzkoušely si také biatlon – po zdolání slalomu s náboji zastrčenými za kalhotami (3 tenisové míče) malorážnou pušku nahradily hodem na cíl. Nejstarší kluci si dokonce vyzkoušeli i hod z lehu na břiše. Nemohl samozřejmě chybět ani hokej. 
Pobyt v tělocvičně byl zakončen slavnostním dekorováním medailemi.